Romové, Bůh a církev

debatní večer o Romech i neromech
Pavel Kuchař, Vojtěch Vágai, Pavel Kubaník
barokní refektář kláštera dominikánů
u Sv. Jiljí v Praze 1, vstup Jilská 7a
středa 14. listopadu 2012 v 19:30 hodin

ENGLISH

Jaký postoj zaujímá katolická církev vůči romským věřícím a Romům vůbec? Nakolik je začleňuje do svého života a proč někteří Romové hledají útočiště v jiných církvích? Jaká je víra a duchovní život Romů? Jak pracovat s Romskou identitou a komunitou uvnitř farnosti? A jak vytvořit farnost, kde budou spolupracovat Romové i neromové? Jaké hodnoty přinášejí do náboženského života církve Romové a jaké hodnoty jim církev nabízí? Může církev vytvořit prostor pro společné setkání a spolupráci Romů a neromů, prostor pro sdílení stejných hodnot a společné usilování o jejich naplnění?

Hosté debaty budou Pavel Kuchař, salesián, vysokoškolský pedagog věnující se práci s romskou mládeží, Vojtěch Vágai, katolický kněz romského původu, a Pavel Kubaník, romista působící na Univerzitě Karlově v Praze. Večer moderuje Zuzanna Bedřichová. Debatu rámuje v barokním refektáři instalace korejského umělce Hong Souna
Můj sen – Můj avatár
, na níž spolupracoval mj. s romskými dětmi. Umělec je požádal, aby nakreslily, jak si samy sebe ideálně představují, a tento obrázek pak spojil s fotografií dítěte. Více na www.dominikanska8.cz.

© Hong Soun, My Dream – My Avatar, 2012

 

Ohlasy:

Alena Scheinostová: Romští věřící stále velkou neznámou
Katolický týdeník 47, s. 2.