Miloš Doležal: Ezechiel na Malsičce

Galerie Na shledanou, hřbitov Malsička, Volyně
sobota 18. července 2015 v 17:00 hodin
pořádá Městské muzeum ve Volyni

 

Pásmo scénického čtení se spisovatelem Milošem Doležalem z jeho nové básnické sbírky Ezechiel v kopřivách rozezní aktuální „nadprostor“ Galerie Na shledanou existenciálními obrazy a útržky příběhů kostí obětí, zrádců a vrahů, které se tragikou dějin shromáždily v hromadných hrobech na pražském Ďáblickém hřbitově. Spolu s Milošem Doležalem vystoupí také Jana Franková a hudbou letní podvečer doprovodí Vladimír Herák.

Po literárně-hudebním pásmu bude následovat volná beseda. Akce je koncipována také jako rozloučení s končícími prostorovými intervencemi Norberta Schmidta a Michala Škody – Überraum a Přítomnostabsence.

Miloš Doležal ( * 1970 ) je český básník, spisovatel a publicista pocházející z Vysočiny. Působí také jako redaktor Českého rozhlasu, pro který připravil řadu rozhlasových pořadů a dokumentů zabývajících se druhou světovou válkou a dobou komunistického teroru v Československu. V roce 2012 napsal biografii Jako bychom dnes zemřít měli pojednávající o životě a smrti faráře Josefa Toufara, která získala v anketě Lidových novin ocenění Kniha roku.

 

foto © Adam Schmidt & Co.

 

 

 

Ohlasy a souvislosti:

Miloš Doležal – Ezechiel na Malsičce
facebooková událost Městského muzea ve Volyni

Zhmotněné dějiny: V Ďáblicích si oběti a vrazi podávají ruce
Česká televize 24, 18. ledna 2015

Radek Gális: Ezechiel ve Volyni
Katolický týdeník 30/2015, s. 2