Básníci pro Ukrajinu
mimořádný OVÁL
večer současné poezie a hudby

nový foyer barokního refektáře
dominikánského kláštera u Sv. Jiljí v Praze, Jilská 7a
(nový vstup na rohu ulic Husova a Jalovcová)
čtvrtek 7. dubna 2022 v 19.30 hod

 

Múzy ve válce nemlčí. Benefiční autorské čtení aktuálních básní s doprovodem současné hudby studentů HAMU pod vedením Jana Trojana. Výtěžek akce bude věnován na pomoc Ukrajině prostřednictvím ukrajinského velvyslanectví a organizace Člověk v tísni. Moderuje Klára Jirsová.

 

Adam Borzič je český básník chorvatsko-českého původu, překladatel, publicista a terapeut, šéfredaktor časopisu Tvar. V posledních letech vydal sbírky Orfické linie, Západo-východní zrcadla, Šišky za úsvitu se lstivě smějí, Legendy.

Anna Beata Háblová je básnířka a prozaička, architektka a teoretička architektury. Vedle 4 básnických sbírek (Rýhy, Kry, Nevypínejte, O mé závislosti nikomu neříkej) je autorkou dvou teoretických knih (Města zdí: Život a smrt obchodních center a Nemísta měst) a románu (Směna).

Marie Iljašenko je česká básnířka, spisovatelka a redaktorka ukrajinského původu. Publikovala básnické sbírky Osip míří na jih, Sv. Outdoor. Pravidelně publikuje v literárních časopisech.

Julia Kručak je ukrajinská básnířka, spisovatelka, výtvarnice, zakladatelka dobročinného fondu pro onkologicky nemocné, koučka, matka dvou dětí. Žije v Kyjevě. Autorka básnické sbírky Peredčuttja domu (Předtucha domova), za kterou obdržela cenu Smoloskyp, a knihy esejí. Toho času na tvůrčím stipendiu v Praze. Přijela v zapůjčených šatech, jen s pyžamem a dětmi. Její básně zazní v originále a v překladu Marie Iljašenko.

Můžete přispět na účet ukrajinského velvyslanectví na okamžitou pomoc pro obranu Ukrajiny: 304452700/0300

 

Poetické večery současné poezie a hudby u pražských dominikánů pořádá platforma Dominikánská 8, HAMU a Centrum teologie a umění.

Vede Anna Beata Háblová.

facebook